search

روش های اشتباه تبلیغ اینترنتی

روش های اشتباه تبلیغ اینترنتی

اینترنت با توجه به ماهیت پر مخاطب آن همواره یکی از بهترین راه های تبلیغات و جذب مشتری بوده است. اما در طی گذر زمان برخی روشها به طور کامل خاصیت خود را از دست داده اند و یا حتی تبدیل به ابزارهای کلاهبرداری و آزارهنده شده اند.

مهمترین روشهای تبلیغاتی که امروزه کلا از بین رفته اند شامل موارد زیر است:

الف-ایمیل مارکتینگ:

تبلیغات از طریق به دست آوردن یک لیست ایمیل از کاربران فعال روی اینترنت و فرستادن ایمیل تبلیغاتی روشی بود که تا چند سال پیش مرسوم بود اما امروزه کاملا” منسوخ شده است. زیرا اغلب سرویسهای ایمیل این نوع ارسال انبوه ایمیل را به داخل پوشه اسپم هدایت می کنند. در کنار این موضوع اگر به داخل اینباکس هم برود کافی است درصدی از کاربران آن را به عنوان اسپم گزارش کنند مابقی ایمیلها خود به خود اسپم خواهد شد. معمولا” سرویسهای ایمیل اگر از یک آی پی سرور خاص، زیاد اسپم بیاید کلا” آن سرور را بلوکه می کنند.
روش ایمیل مارکتینگ امروزه بیشتر برای کلاهبرداری کاربرد دارد و کاربران با هدایت به سایتهای جعلی مورد سوء استفاده قرار می گیرند. مثلا” رمز و نام کاربری آنها سرقت میشود. پس روی این روش حساب نکنید و اگر کسی به شما پیشنهاد این نوع بازاریابی داد همان اول روی آن خط قرمز بکشید.

ب-تبلیغات با روش پنجره های بازشونده در مرورگر:

در گذشته شما با ورود به یک سایت ناخوداگاه با باز شدن یک سری پنجره تبلیغاتی مواجه میشدید. یا در حین خروج از یک سایت در داخل یک تله گیر می افتادید و با بستن یک پنجره یک سایت دیگر باز میشد. امروزه مرورگرها این نوع روشها را کاملا” بلوکه کرده اند. اما سازندگان سایتها باز شدن این نوع پنجره های ناخواسته را در یک رویداد مخفی کرده اند تا مرورگر نتواند جلوی آن را بگیرد. مثلا” شما وقتی روی فیلد جستجو کلید می کنید تا متن خود را وارد کنید ناگهان یک پنجره باز میشود و چون با یک رویداد از طرف کاربر همراه بوده مرورگر آن را نمی بندد.
اگرچه با ترفندهایی این پنجره ها باز می شوند اما کاربران به شدت از این نوع تبلیغات متنفر هستند و در واقع ضد تبلیغ محسوب میشود. پس روی این روش هم حساب نکنید.

ج-تبلیغات در فایل انیمشین به خصوص با فرمت Gif:

اغلب کاربران اکنون در مرورگرهای خود دارای ابزارهای بلوکه کردن انیمیشن هستند. پس اگر این نوع انیمشینها را به عنوان تبلیغ به کار میگیرید باید بدانید که بخش وسیعی از آنها بلوکه می شوند. ابزارهای بلوکه کردن تبلیغ به طور هوشمند لینکهای خارج از سایت را تشخیص می دهند و می دانند برای تبلیغ است و آن را بلوکه می کنند. این روش گاهی با ترفندهایی در باز جهت دهی آدرس دور زده میشود اما تبلیغات با این روش خیلی کارامد نیست.

حال این سوال پیش می آید که پس چه روشی مناسب است؟

امروزه روش تبلیغاتی بر مبنای خواست کاربر مطرح است. پایه این روش موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی هستند. مثلا” کاربر وقتی در مورد چیز خاصی جستجو می کند تبلیغات مرتبط نمایش داده می شود که شانس واکنش کاربر بالاست زیرا به دنبال آن موضوع است. برای مثال وقتی کاربر در حال جستجو با کلمه موبایل است تبلیغات مرتبط نمایش داده میشود.
روش مناسب دیگر شبکه های اجتماعی هستند. بر اساس گروهی که کاربر در آن در حال گشت و گذار است و سابقه گشت و گذارهای کاربر در شبکه های مانند فیسبوک تبلیغات مرتبط نمایش داده میشود.
در هر حال خلاصه مطلب اینکه امروزه تبلیغات فله ای و در هم بر هم روش منسوخ و فاقد کارامدی است.

تعداد بازدید : 2979
طراحی سایت بر اساس اصول سئوتعداد تگ های مجاز در طراحی سایتنحوه اضافه كردن سايت به گوگل،ياهو و بينگتبلیغات کلیکی چیست - روش تبلیغات کلیکیروش های اشتباه تبلیغ اینترنتیافزایش ترافیک وب سایت با استفاده از RSSبهره گیری از آمار ترافیک سایتبا Cloudflare امنیت و سرعت سایت خود را افزایش دهیدساخت faviconده فرمان برای طراحی وب خوب و حرفه ای استفاده از ۴ روش سئو در مدیریت نام های تجاری آنلاینراه هاي افزايش بازديد كننده از وبلاگرابطه بین طراحی گرافیک و طراحی وب سایتتاثیر طراحی سایت بر رتبه آن در موتورهای جستجوگريک روش ساده براي جلب بازديد کننده! ۳ روش افزایش رتبه سایت با تگ کردن عنوان روش های بهبود ایندکس شدن صفحات وب سایت در گوگل تبلیغات کلیکی – از دست دادن بودجه با انتخاب نامناسب کلمه کلیدیراهکارهای اصولی و موثر برای افزایش ترافیک وب سایت در هنگام ساخت سایتاستفاده از 4 روش سئو در مدیریت نام های تجاری آنلاینساخت سایت – خطای 404 و پراکنده شدن بازدیدکنندگان5 منبع برای جعبه ابزار یک طراح وب۶ منبع عالی جستجو برای طرح های گرافیگیسایت رایگان و عالی برای ایجاد یک وبسایت۷ ابزار آنلاین جذاب در وب برای حرفه کسب و کارتکنیک jQuery برای چشم نواز تر کردن وب سایت۷ ابزار میزبانی (Host)مفید و رایگان برای ذخیره فایلهای شمااشتباهاتی که نباید در طراحی وب سایت خود مرتکب شویداستفاده از کلمات کلیدی قوی در طراحي وب سایتچند اصل مهم در طراحی وببازاریابی شبکه های اجتماعیچگونه طراح وب سایت بهتری شوم ؟ PageRank گوگل چیست ؟چند راه برای افزایش بازدید و رتبه سایت10 روش مؤثر براي آزردن بازديدكنندگان يك سايت! ویژگی های یک وبسایت خوبساده گرایی در طراحی وبطراحی وب در سال ۲۰۱۲ - نکته‌ها و پیشنهادهاتبلیغات زیاد در بالای سایت باعث کاهش رتبه در گوگل می شودتست سرعت بارگزاری سایتچگونه بازدید کنندگان را به وبسایتمان برگردانیم ؟من به عنوان مشتری طراحی وب چه چیزهایی را باید بدانم؟10 روش برای افزایش بازدید کننده وب سایت و وبلاگ